../Kontakt
Nákup: Kč /1BT   |   Prodej: Kč /1BT

Je Bitcoin bezpečný?

Pro pochopení bezpečnosti Bitcoinu a řešení spojených s kryptoměnami je nutné si celou záležitost rozdělit do více úrovní.

 

1) Bitcoin co by funkční protokol

je z pohledu informačních technologií opravdu velmi bezpečný a to přestože existují teoretické možnosti, jakým způsobem destabilizovat celý systém. Tzv. split může nastat ve chvíli, kdy

 

2) Obchodní prostředník – směnárna/burza

Pro získání BitCoinu či pro jeho prodej se bez směnárny neobejdete a právě zde je jedno z největších bezpečnostních rizik. Především mnoho směnáren nemá jasnou vlastnickou strukturu ani reálnou adresu svého fungování. Zároveň se právě tento mezičlánek pro obchodování stává nejčastěji cílem hackerských útoků, které v lepším případě způsobí výpadek služby a v horším případě ztrátu uložených BitCoinů. Tento osud postihl v minulosti i jednoznačně největší japonskou burzu MTGOX. Obecně platí, že pokud právě neobchodujete, tak vaším BitCoinům je nejlépe ve vaší soukromé peněžence, pokud možno bez přístupu na Internet.

 

3) Peněženka

Elektronická peněženku si snadno nainstalujete na Váš počítač, ovšem tím vše teprve začíná. Vzhledem k tomu, že v této pěněžence budete mít uložené své virtuální peníze je nutné ji řádně zabezpečit. Platí obecná pravidla a to, že Váš počítač by měl fungovat na legálním operačním systému, software by měl být pravidelně aktualizován a neměl by chybět ani firewall spolu antivirovým programem. Ale i takto vybavený počítač je poměrně snadným terčem pro zkušenější útočníky.

  1. TrueCrypt
  2. Trezor
  3. BitLocker atd.

Novinky

Bitcoinový detektiv Aleš Janda vstupuje do startupu Chainalysis

pokračování   |   22.7.2015

BitBrno – Bitcoin platby jízdenek konci po 14 dennim provozu

pokračování   |   10.7.2015

Načíst starší novinky

Načíst starší novinky

Kdo jsme?

XBTC.cz je kryptoekonomický blog z české bitcoinové scény.